РОЗ’ЯСНЕННЯ:

Внески з обслуговування та заміни комерційних вузлів обліку теплової енергії.

   Нарахування внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку передбачено чинним Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та нормативно-правовими актами до даного Закону. Внески за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку – це регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов'язані із обслуговуванням або заміною вузлів комерційного обліку (за наявності).

Вимоги Закону:

- обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж;

- витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку;

    Сплата внесків забезпечить:

* Обслуговування комерційних вузлів обліку теплової енергії (періодична повірка, ремонт, технічний огляд, перевірка справності вузла обліку та ін.).

* Заміна комерційних вузлів обліку теплової енергії (обмінний фонд вузлів обліку, демонтаж, монтаж та ін.).

   Платіж сплачується кожним абонентом один раз на квартал цілий рік та не залежить від площі квартири чи обсягів споживання тепла.

   Внески за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії у майбутньому будуть відображені у рахунках на оплату окремою графою.

   При відшкодуванні витрат оператора зовнішніх інженерних мереж, пов’язаних із обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку, споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у відповідній будівлі, які сплачують внески за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, надаються пільги та субсидії.

   При цьому Законодавством не передбачено вимог щодо укладення між виконавцем комунальної послуги та споживачами, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання договорів на відшкодування витрат, пов’язаних із обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку.

   Застосування внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку здійснюється виконавцем комунальної послуги на підставі рішення органу місцевого самоврядування про встановлення цих внесків (ст. 3 та ст. 6 Закону).

На сайті 93 гостей та користувачі відсутні

Серпень
14
П'ятниця
07:42
Joomla календарь