Як проводиться нарахування за послугу з централізованого опалення

Відповідно частини 2 до п.10 Постанови КМУ №630  від 21липня 2005р. 

         Розраховується наступним чином:

       •   Якщо Є будинковий теплолічильник: кількість спожитої теплоенергії визначається на підставі показань теплолічильника та розподіляється пропорційно площі приміщень, що опалюються (квартир, місць загального користування тощо). Спожитий обсяг помножується на тариф.

       •   Якщо Є квартирний теплолічильник: кількість спожитої теплоенергії визначається на підставі показань теплолічильника, до цієї величини додається обсяг теплової енергії (у гігакалоріях), який був витрачений на обігрів місць загального користування (сходова клітина, під’їзд). Спожитий обсяг помножується на тариф.    

 Справляння плати   за  нормативами  (нормами)  споживання  за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань  не допускається,  за  винятком випадків,  передбачених абзацом п'ятим пункту 16  цих  Правил.  Виконавець  і  споживач  не  мають  права відмовлятися від врахування показань засобів обліку. 

      •    Якщо НЕМАЄ теплолічильника: визначається за нормою з урахуванням коефіцієнта, який залежить від температури зовнішнього середовища та кількості днів у місяці, коли надавалася послуга (згідно з Постановою КМУ від 30.10.2015 № 1037).

Що є у рахунках за централізоване опалення?

Бланк рахунку складається з двох частин:

правої частини — відривного повідомлення, що надходить до КПТМ Бориспільтепломережа»;

лівої частини — квитанції, яка після сплати залишається у Вас. Саме ця частина рахунку із відтиском фінансової установи, через яку було здійснено платіж, буде доказом того, що Ви сплатили за послуги 

• Тариф на послугу з централізованого опалення

Тариф, грн./Гкал— вартість 1 гігакалорії теплової енергії, згідно з тарифом, що діяв у перший день розрахункового періоду. Ця графа заповнюється тільки для тих особових рахунків, де встановлено та прийнято на комерційний облік загальнобудинкові або квартирні лічильники теплової енергії.

Тариф, грн./кв.м. — тариф за 1 квадратний метр опалювальної площі, що діяв у перший день розрахункового періоду (місяця, за який сформовано квитанцію). Дані у цій графі зазначаються, виходячи з нормативного споживання теплової енергії на один квадратний метр опалювальної площі з урахуванням температури зовнішнього середовища та кількості днів у місяці, коли надавалася послуга (Постанова КМУ від 30.10.2015 № 1037). Ця графа заповнюється тільки для тих особових рахунків, де НЕ встановлено та НЕ прийнято на комерційний облік загальнобудинкові або квартирні лічильники теплової енергії.

Коефіцієнт переводу показань у гігакалорії для власників квартирних лічильників опалення:

1 кВт = 0.0008598 Гкал/год;

1 МВт = 0.8598 Гкал/год;

1 ГДж = 0.239 Гкал/год.

 

Джерела фінансування при встановленні та експлуатації засобів обліку централізованого опалення

Етапи роботи з лічильником

Джерела фінансування

квартирний лічильник

будинковий лічильник

Лічильник є власністю виконавця послуг (теплопостачальна організація)

Лічильник є власністю споживача (або балансоутримувача будинку)

1. Встановлення лічильника (за його відсутності, включаючи вартість лічильника та монтаж)

за рахунок споживача

Інвестиційна програма виконавця послуг (теплопостачальної організації)

за рахунок власних коштів споживача, інших джерел

2. Повірка лічильника, у т.ч.

2.1. Демонтаж

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.2.Транспортування

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.3. Повірка

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

2.4. Монтаж

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

3. Опломбування лічильника

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

4. Обслуговування та ремонт

за рахунок виконавця

за рахунок виконавця

за рахунок споживача / балансоутримувача

 

Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" стаття 28 п. 3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Згідно п. 9 Постанови КМУ від 21.07.2005 №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" - ... Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця. 

Згідно  Постанови КМУ від 01.08.2011 № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" до складу витрат включаються:

- згідно п. 20  ... витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку теплової енергії, які є власністю ліцензіата;

- згідно п. 61 ... витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) будинкових приладів обліку теплової енергії, якщо зазначені прилади є власністю підприємства;

витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки ...;

- згідно п. 79  ... витрати на періодичну повірку, опломбування, обслуговування та ремонт (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) будинкових приладів обліку гарячої води, якщо такі прилади є власністю підприємства;

витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку гарячої води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування

На сайті 855 гостей та користувачі відсутні

Травень
25
Середа
03:30
Joomla календарь